Kändis makeup artister att följa på Instagram | RickyleFilm.com
Sminket

Kändis makeup artister att följa på Instagram

Kändis makeup artister att följa på Instagram

Celebrity makeup artister du bör följa på Instagram detta utmärkelser säsongen

Awards säsongen är i full gång, och med mer uppmärksamhet på ceremonierna än någonsin tidigare, vi är ansluten.

Vem vinna de stora priserna?
Vem gör de Badass tal som kommer att göra käftar droppe och nävar pump?
Vem bär en designer klänning från två säsonger i framtiden (nej, vi förstår inte hur det fungerar antingen)?

Och viktigare (för oss minst!), Som är gunga mest lustworthy makeup ser?

Att vara den första i know, följ dessa makeup artister som kändisar håller på kortnummer för Golden Globes, Oscars, SAG Awards, eller, du vet, bara poppar ut för en pint mjölk (eftersom du vet aldrig var de lömska Gröt kan dyka upp).

Makeup artist: Emily Cheng @emilychengmakeup
Celebrity kunder: Yara Shahidi, Ashley Graham
varumärkes Look: Fet kvinnlighet

load...

Makeup artist: Daniel Martin @danielmartin
Celebrity kunder: Elisabeth Moss, Greta Gerwig
varumärkes look: en 10/10 felfri bas

Makeup artist: Pati Dubroff @patidubroff
Celebrity kunder: Margot Robbie, Natalie Portman
varumärkes look: Pretty med en kant

Makeup artist: Kara Yoshimoto Bua @karayoshimotobua
Celebrity kunder: Saoirse Ronan, Jessica Biel
varumärkes look: Uppdaterad old school Glamour

Makeup artist: Quinn Murphy @quinnmurphy
Celebrity kunder: Alison Brie, Dakota Fanning
varumärkes look: sticker ut, accent funktioner

load...

Makeup artist: Tyron Machhausen @tyronmachhausen
Celebrity kunder: Jessica Chastain, Naomi Watts
varumärkes look: Classic and clean

Makeup artist: Mary Phillips @maryphillips
Celebrity kunder: Olivia Munn, Hailee Steinfeld
varumärkes look: glödande hud, preparerade ögonbryn

Makeup artist: Hung Vanngo @hungvanngo
Celebrity kunder: Emily Ratajkowski, Kate Bosworth
varumärkes look: Smokin' hot

Makeup artist: Patrick Ta @patrickta
Celebrity kunder: Chrissy Teigen, Gigi Hadid
varumärkes Look: Killer konturer

Makeup artist: Georgie Eisdell @georgieeisdell
Celebrity kunder: Claire Foy, Sophie Turner
varumärkes Look: Ljusa och djärva läppar

Makeup artist: Gianpaolo Ceciliato @gpcbeauty
Celebrity kunder: Millie Bobby Brown, Emma Roberts
varumärkes look: Klassiska med en twist

Makeup artist: Kira Nasrat @kiranasrat
Celebrity kunder: Natalia Dyer, Jessica Alba
varumärkes Look: Färsk hud, babydoll ögon

Makeup artist: Molly Stern @mollyrstern
Celebrity kunder: Reese Witherspoon, Cara Delevingne
varumärkes look: Less is more

load...